RAY (29).jpg

BIOGRAFIE

Ray Martin se narodil v Houstonu v Texasu. jeho začátky "Starting Rap game" začaly možná později v porovnání s některými jeho vrstevníky, ale o hudbu a vše s ní spojené se zajímal prakticky od dětství. Vyrostl na severní straně tohoto, amerického města, kde také absolvoval Kashmere High school. Touto dobou mu k dokončování studií pomáhali Prince,Ghetto Boys, Big Daddy Kane, LL Cool J, Lil Keke a to jej samozřejmě velmi ovlivnilo v rámci jeho dalšího působení a posunu v hudební oblasti a následné tvorby. Začal skládat texty, produkovat, posléze působil na 102,7 Da Bomb, hawaiském rádiu, ON - AIR, ale vydal se i na clubovou scénu - stále na sobě pracoval, posléze piloval show a live produkci a dalším krokem bylo "zaútočení na americkou a evropskou rappovou scénu". V roce 2011 se rozhodl odejít do Německa, kde napsal text a nahrál svůj první track, za tři týdny následovalo kompletní, studiově vyrobené CD, sólo live vystoupení na sebe nedalo dlouho čekat. Od té doby Ray vystupoval v mnoha městech i zemích, s menšími jmény, ale i s hlavními představiteli hlavního proudu - Million Stylez, Serani, Tyga a další. Ray Martin to je rychlost, vtip, prostořeké pointy, rytmus a schopnost zasáhnout všechny kategorie.
Rodák z Houstonu, své texaské kořeny nezapře, naopak je doplňuje mezinárodní perspektivou. Mimo jiné díky zasáhnutí širokého množství posluchačů/ téměř všech věkových kategorií, jeho hudba bude znít po celém světě.
Brzy navázal spolupráci s produkčním týmem Essence Beatz a tím i byl Ray rychle na vzestupu. Při jednom rozhovoru zaznělo na hudebním blogu: "Ambition EP je k nezaplacení.. Pokud bychom chtěli popsat Rayovo styl (konkrétně), byl by to pro nás skutečně
tvrdý oříšek, Ray je prý velmi specifický a nedá se prý k někomu jen tak připodobnit! Originalita a to že Ray zní "jako on sám" je vždycky dobrá věc!
RAY (29).jpg
BANNER (5).jpg
JEREMY RILEY II.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one